Lenovo ThinkPad OneLink Dock PRO 4X10E52941

Určení
pro notebooky
250 g

• , zakoupeno v Mironet.cz

• Pro mě kompletní výbava konektorů, které potřebuji - Display Port, DVI, USB 3 i USB 2, audio
    • nemusím vůbec šáhnout na notebook z fórových plastů, stačí mi veškeré periferi připojovat přes dock (kromě čtečky karet)
    • vnější "skořápka" docku je z bytelného plechu, USB porty vypadají také robustně, rozhodně bytelnější než v notebook Lenovo E550
    • relativně mnohem lépe dostupnější porty na jednom místě na stole oproti rozměrnému notebooku
    • přes dock se notebook i napájí
    • snad jen, že chybí přímo čtečka karet a optická mechanika, ale obojí se samozřejmě dá řešit externě

Řešil jsem atypické připojení monitoru HDMI-Display Port (DP na straně monitoru). Místo nedostupného kabelu za tisíc korun jsem si raději pořídil dock za 4 tisíce korun, který by měl přežít několik generací notebooků. Až budu chtít půjčit dětem notebook na puštění pohádky, stačí odpojit jediný konektor k docku

• více USB 3, odladěnější než starší verze,
    • DVI + DisplayPort (možnost výběru, možnost 2 monitorů)
    • cena jen o malinko větší než u ne-Pro verze (to byl důvod, proč jsem vzal raději pokročilejší verzi)
    • DisplayPort - konektor je asi výhodou, ale není zatím tak rozšířen, takže stejně potřebuji redukci DP-HDMI - a těch není moc, navíc další náklady (ale je možno využít DVI-DVI, pokud máte na monitoru - já nemám).

Je to víceméně jen pro komfort zapojování, kdy nemusíte tahat napájecí kabel a zapojovat všechny kabely do NTB. Navíc vám přidá USB. Za ten komfort je to celkem velká cena, ale to je u všech docků. Pokud Vám to nevadí, tak pak je to určitě příjemnější, rychlejší, šikovnější, NTB se zapíná tlačítkem na docku, připojíte si několik extHDD, pomůže Vám tím povýšit NTB na domácí pevný počítač se spoustou periferií. A pak stačí vytáhnout jeden kabel a hurá na cestu. Druhý (původní) adaptér přitom leží připraven v tašce.

Typ zařízení
dokovací stanice
Určení
pro notebooky
250 g

Jednoduché zapojení, kompletní replikace portů včetně napájení NTB jediným kabelem Lenovo OneLink !

Kompatibilita s

E Series

E431 E440 E450 E455 E531 E540 E550 E550c E555

S Series

S431 S440 S531 S540

X Series

X1 Carbon (2nd Gen) X1 Carbon (3rd Gen)

Yoga

Yoga (S1 Edge) Yoga 12 (S1) Yoga 14 (S3) Yoga 15 (S5)

Porty :

Přední panel 2x USB 3.0 (1x stále napájený)

Sdružený audio konektor pro sluchátka a mikrofon (3,5mm jack) – čip C-Media CM6500B

Zadní panel 2x USB 3.0 2x USB 2.0

Gigabitová LAN – adaptér Realtek RTL8153

DisplayPort (maximální rozlišení 2560x1600, při zapojení dvou monitorů pak 1920x1200)

DVI-I (Single Link) - (maximální rozlišení 1920x1200)

Napájecí konektor

Bok:

Zámek Kensington

• Rozměry : 13,5 x 9,5 x 5 cm
  • Délka OneLink kabelu : 100 cm

Obsah balení :

ThinkPad OneLink PRO Dock instalační manuál

DVI - VGA adapter napájecí adaptér 90W (slim tip konektor)

Kompatibilita OS :

Windows 10

Windows 8.1 (32-bit, 64-bit)

Windows 8 (32-bit, 64-bit)

Windows 7 (32-bit, 64-bit)

• rozšíření ThinkPad notebooku o LAN adaptér, DVI port, další USB porty
    • připojení k notebooku jedním kabelem
    • po roce používání přestal fungovat (problém s napájením)

S dockem jsem byl spokojen, rok jsem jej používal bez problémů. Bohužel po roce přestal fungovat - problém s napájením. Jelikož byl nakoupen do firmy, tak záruční doba byla jen jeden rok a již tedy nešel v rámci záruky opravit.

• přes dock se notebook i napájí

• více USB 3, odladěnější než starší verze,
    • DVI + DisplayPort (možnost výběru, možnost 2 monitorů)